Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyVeganská strava může být pro děti nebezpečná

Veganská strava může být pro děti nebezpečná

Pro veganskou stravu malé dcery odsoudili pár (33 a 35 r.) z Austrálie na 300 hodin veřejných prací.

Grilovaná cuketa s bramborami. Vhodné pro dospělé.
Dívka byla podle zpráv z médií ve věku jeden a půl roku na úrovni tříměsíčního miminka. Rodiče mu striktně odpírali maso a ostatní potraviny živočišného původu. Holčička dostávala jen ovoce, ovesné vločky, brambory, rýži, tofu, chléb, arašídové máslo a rýžové mléko.

Případ se stal známým poté, co musela holčička odvézt do nemocnice kvůli břišním křečím. V té době bylo vyvinuto jako běžné tříměsíční batole. V 19 měsících nemělo žádné zuby a vážilo méně než pět kilogramů.

V procesu se matka s tátou přiznali k vině za zanedbání a ohrožení dítěte. Soudkyně Sarah Huggett ve svém výroku uvedla, že strava dítěte byla naprosto nevhodná. „Je povinností všech rodičů, aby svým dětem zajistily vyváženou stravu a aby obsahovala dostatek živin pro jejich správný růst.“ Dítě je momentálně v péči příbuzných, biologickí rodiče ho mohou pravidelně navštěvovat.

Veganská strava představuje pro děti vysoké riziko, potvrdil to i výživový vědec Uwe Knopp pro rakouské noviny Standard. Pokud se k ní přistupuje nesprávně, vzniká vysoké zdravotní riziko dítěte ve formě poruch růstu a vývoje, řekl. Riziko, že škody zůstanou, je relativně vysoké, přínos téměř nulový. Německá studie poukázala na fakt, že veganské děti jsou menší a hubenější než ty, které jedí i živočišné produkty.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články