Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyDětem byste měli pomoci s úkoly. (Nejen) prvák potřebuje rodiče

Dětem byste měli pomoci s úkoly. (Nejen) prvák potřebuje rodiče

Rodiče by si měli vyhradit čas, kdy pomohou dětem s úkoly. U příležitosti začátku nového školního roku to uvedla psycholožka Ľubica Kövérová z Výzkumného ústavu dětské psychologie a patopsychologie.

S domácími úkoly je třeba dětem určitě pomáhat, prvňákům obzvlášť.
Při přechodu z mateřské školy do první třídy základní školy je změna režimu pro děti náročná. „Z předškolního prostředí, které nemá skoro žádné povinnosti, se z dětí stávají školáci se školní taškou plnou učebnic a úkolů. Ve škole musí pozorně sedět v lavici, poslouchat učitelku,“ řekla psycholožka.

To, že vyučovací hodina bude trvat 45 minut, ještě nechápou, jelikož v tomto vývojovém období se u dětí pojem o čase teprve buduje, ale velmi rychle chápou režim vyučování.

„Když přijdou děti domů ze školy nebo ze školního klubu, doma je nečeká pouze odpočinek, na který byly zvyklé ve školce, ale úkoly a plnění povinností na další den ve škole,“ řekla psycholožka s tím, že rodiče by si měli vyhradit odpoledne čas , kdy pomohou dětem s úkoly.

Tato doba by se podle ní neměla moc měnit a příprava na vyučování by neměla být delší než jedna hodina i se sbalením tašky na další den.

Kövérová upozornila, že rodiče by si měli najít odpoledne čas, během kterého budou s dětmi povídat o tom, co se jim nejvíce líbilo na škole, na učiteli, spolužácích. \“Je předpoklad, že čím pozitivnější bude dítě vnímat prostředí školy, tím bude úspěšnější,\“ uzavřela psycholožka.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články