Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaAtraktivní rady pro pracující maminky malých dětí od pracovního portálu Jobsi.cz

Atraktivní rady pro pracující maminky malých dětí od pracovního portálu Jobsi.cz

Až už jste se rozhodla zkrátit si rodičovskou dovolenou a začít pracovat, podnikáte na mateřské anebo jdete do práce po standardních třech (nebo více) letech s dítětem, vždy je to obtížná změna.

Moderní on-line pracovní portál Jobsi.cz má tisíce zajímavých nabídek inzerce práce a brigád na jednom místě. Vyhledávání nové práce je snadné a pohodlné.

A dokud vaše děti nejsou alespoň trochu samostatnější, chtě nechtě se jim musíte přizpůsobit a rodinný a pracovní života vyvažovat, jak jen to jde. Je to vyčerpávající a někdy i organizačně složité, proto přinášíme následující tipy:

  1. Naložte si toho jen tolik, kolik opravdu zvládnete

Obvykle od sebe předem očekáváme mnohem více, než je pak v našich silách zvládnout. Proto se zkuste realisticky podívat na to, jak dlouhou pracovní dobu jste schopna mít a kolik práce si můžete vzít na starost. A pak to množství a čas ještě pro jistotu trochu snižte.

  1. Vyhněte se dělání více věcí naráz

Když se věnujete rodině, věnujte se jí naplno. Když pracujete, pokuste se neřešit nic jiného a tím pádem být co nejefektivnější. Někdy to nejde jinak, než tyto dvě sféry trošku míchat, ale maximálně se snažte to nedělat. V opačném případě bude trpět i vaše rodina i vaše pracovní výsledky.

  1. Využívejte výpomoc a ulehčete

Někdy můžeme mít ze sebe lepší pocit, pokud vše zvládneme sami bez vnější pomoci a různých ulehčení. O vyspělé osobnosti však mnohem více vypovídá, když jste schopni si přiznat, že jste na hranici svých sil a pomoc s vděkem přijmout. Neodmítejte nabídky práce hlídání, občas dětem pusťte pohádku anebo si občas zaplaťte chůvu, pokud to už jinak nejde.

  1. Mějte srovnané priority

Zkuste si promyslet, jak a proč chcete věci dělat a podle toho postupujte. Někdo se více chce soustředit na práci a aktivity s dětmi delegovat na partnera či kroužky. Na někdo naopak chodí do práce jen proto, aby přispěl do rodinného rozpočtu a volný čas vyhradí pro svou rodinu. Je důležité, aby vaše priority a váš režim byly v maximálním souladu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články