Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeKIDSPozor, batole! Japonské aerolinie upozorňují cestující, kde sedí děti

Pozor, batole! Japonské aerolinie upozorňují cestující, kde sedí děti

Praktické informace pro cestující nebo urážlivá ikonka pro rodiče s malými dětmi?

Batole v letadle.
Japonská letecká společnost Japan Airlines začala při rezervaci letenek prostřednictvím její internetové stránky používat novou ikonku – hlavu batolete. Další cestující tímto způsobem upozorňuje na místa, která jsou obsazena dětmi ve věku od osmi dnů to dvou let. Tím pádem může být narušen klid během jejich letu.

Společnost však zároveň poukazuje na to, že fakt, že si místo rezervujete ve větší vzdálenosti od místa s batoletem to ještě cestujícímu nezaručuje, že plačící či křičící dítě neuslyší. Zároveň upozorňuje, že ikonka se nezobrazí tehdy, pokud si cestující koupil letenku prostřednictvím třetích stran nebo tehdy, došlo-li ke změně letu na poslední chvíli.

Názory na novou ikonku cestujících se různí, píše FOX 9 či The Guardian. Zatímco se ozývají pasažéři, kteří jsou vděční za upozornění, kde mají místa malé děti, ozývají se i kritické hlasy. „Děkuji společnosti Japan Airlines se upozornění, kde sedí dítě během mé 13-hodinové cesty. Měly by takto postupovat všechny letecké společnosti,“ napsal prostřednictvím Twitteru jeden z cestujících. Ale ozývají se i kritické hlasy: „Jsou to děti, takové, jakými jsme byli všichni. Musíme se učit toleranci, jinak se dočkáme symbolů pro lidi kteří chrápou, slintají, trpí nadýmáním či pijí.“

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články