Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaRodiče, pozor! Pečujete dobře o zrak vašich dětí?

Rodiče, pozor! Pečujete dobře o zrak vašich dětí?

Rodič by měl před nástupem dítěte do školy podle odbornice poučit o jednoduchých návycích, zejména jak správně sedět a v jaké vzdálenosti mít oči při psaní úkolů od sešitu nebo při sezení za počítačem od monitoru.

Věk dítěte hraje významnou roli v případě odhalení oční poruchy, proto je s ním třeba před začátkem školního roku absolvovat prohlídku u očního lékaře. Uvedla to vedoucí sekce ochrany a podpory zdraví a specializovaných činností Úřadu veřejného zdravotnictví (ÚVZ) Jana Hamade.

„Čím dříve se na případnou oční poruchu přijde, tím větší je šance na její úspěšné léčení. Při zanedbání naopak může hrozit rozvoj tupozrakosti nebo šilhání,“ uvedla Hamade.

Rodič by měl před nástupem dítěte do školy podle odbornice poučit o jednoduchých návycích, zejména jak správně sedět a v jaké vzdálenosti mít oči při psaní úkolů od sešitu nebo při sezení za počítačem od monitoru. Hamade tvrdí, že pomáhají pravidelné přestávky, během kterých je dobré dívat se na změnu do dálky, například z okna, nebo vyzkoušet oční gymnastiku.

„Při práci s počítačem dochází pro zvýšené soustředění se na monitor a sníženou frekvenci mrkání k vysychání oka, dítě může pociťovat únavu, pálení očí nebo vidět rozostřený obraz,“ uvedla Hamade. Řešením je podle ní nastavení optimálního času stráveného u počítače, což je podle odborníků kolem dvou hodin denně.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články