Středa, 7 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyDěti by se po škole měly vybít z energie nahromaděné během vyučování

Děti by se po škole měly vybít z energie nahromaděné během vyučování

Při výběru mimoškolních aktivit by měly být přítomny i děti. Upozornila na to psycholožka Ľubica Kövérová z Výzkumného ústavu dětské psychologie a patopsychologie.

Není vůbec škodlivé vyzkoušet více zájmů, více druhů sportu nebo uměleckých směrů.
„Jelikož děti během prázdnin tráví spoustu času venku, při různých aktivitách v táborech, může být pro ně problém sedět během vyučování na jednom místě. Proto by rodiče měli dbát na to, aby děti měly po vyučování dostatek pohybu a mohly se vybít z energie nahromaděné během dne ve škole,“ řekla psycholožka. Podle jejích slov zajistit se to dá různými sportovními mimoškolními aktivitami.

Při výběru mimoškolních aktivit by měly být přítomny i děti. Podle psycholožky by si měli rodiče s dětmi popovídat o různých kroužcích a možnostech, které nabízí jejich okolí. „Některé budou chtít pokračovat v započatých aktivitách, které dělaly minulý školní rok, jiné budou chtít možná vyzkoušet něco nového, například vyměnit výtvarnou za taneční. Můžete akceptovat navrhovanou změnu, ale děti by měly dopředu vědět, že kroužky si vybírají na celý školní rok a pokud je do něj zapíšete, musí v nich setrvat,“ uvedla Kövérová.

Psycholožka však upozornila, že při plánování mimoškolních aktivit to není třeba přehánět, neboť školáci potřebují i ​​volno na hru, ve které poznávají svět, rozvíjejí myšlení, tvořivost a fantazii. „Stále je třeba mít na paměti, že děti v mladším školním věku jsou stále ještě dětmi, proto nechtějme od nich toho moc. Děti v tomto vývojovém období se ještě nezabývají svým vlastním prožíváním, jak je tomu u dětí v období puberty, ale žijí v neproblematickém světě věcí a dějů,“ dodala psycholožka.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články