Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se to podepsalo na vašich výsledcích a bohužel, jak známo, kolektiv někdy bývá neúprosný a jen tak nezapomíná. Byla vám tedy přidělena nálepka firemního lenocha a chronického odkladače úkolů na později. Jak tedy změnit pohled ostatních a hlavně – má to vůbec smysl?
Stáhněte se a snažte se
Nějakou dobu teď v práci buďte spíše nenápadným elementem. Rozhodně nestavte na odiv svou výkonnost a věci, které se podařily, bylo by to příliš křečovité a tak trochu zavánějící zoufalstvím. V klidu pracujte, jak nejlépe to dovedete, buďte skromní a držte nastavené tempo. Kolegové přesměrují svou pozornost na někoho zajímavějšího a vy budete tak mít čas vytvořit za sebou novou stopu. Také dost možná dostanete prostor posunout se profesně zase o kousek dál a náležitě to zúročit.
Zavděčit se není to hlavní
Pamatujte, že nejvíce záleží na tom, co skutečně děláte a zda máte ohledně své práce čisté svědomí. Co si myslí kolegové (a někdy i šéf) může být dosti zkreslené a ovlivněné třeba i jen jednorázovou negativní zkušeností s vaší osobou. Pokud tedy po slabším období zase naskočíte zpět a makáte jak šroub, buďte na sebe hrdí – bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Dost možná se váš postoj a sebevědomí postupně odrazí i na jejich názoru.
Je to běh na dlouhou trať
Změnit něčí přesvědčení trvá dlouhou dobu a velmi záleží na tom, jestli daný člověk vůbec je ochoten vidět změněnou realitu. Některým lidem vyhovuje šťourat se ve starých událostech a stále dokola někoho propírat a očerňovat. Proto rozhodně neočekávejte rychlou změnu a u některých osob ji možná neočekávejte vůbec. Situace vás pak může v budoucnu spíše mile překvapit.